МИЦКОСКИ ЗА ОТВОРАЊЕТО НА КЛУБОТ,,ВАНЧО МИХАЈЛОВ” : ГО ПОВИКУВАМ БРИСЕЛ ДА СТАВИ КРАЈ НА БУГАРСКИТЕ ФАШИЗОИДНИ НАМЕРИ

0
747

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со културниот клуб „Ванчо Михајлов”кој викендов беше отворен во Битола и реакциите кои сѐ уште не стивнуваат во јавноста, рече дека Петков прво што треба да направи кога ќе се врати во Софија е да отвори најмалку два вакви клуба во Благоевград и Сандански за Македонците кои живеат во Пиринска Македонија.