МИЦКОВСКИ : ТЕЛМА ДОБРО ОДРАБОТУВА ЗА ВЛАСТА ЗА 32-ТА МИЛИОНА ЕВРА КОИ МАКПЕТРОЛ ГИ ДОБИ ОД ДРЖАВАТА ЗА ГАМА

0
529

– Телма нарачаува местени анкети за да го ублажи падот на СДСМ од власт, ги одработуваат 32-та милиона евра што Макпетрол ги доби од државата за откуп на уделот во ГАМА!

Ова Мицковски го изјавил пред една година во интервју за Инфомакс, интересна изјава ако се знае колку ВМРО ДПМНЕ паѓаше во несвест овие денови за критиките кон медиумите од страна на СДСМ и ДУИ.