МИЦКОВСКИ ИМА ПРОБЛЕМ: МИЛЕНКО НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ВМРО ДПМНЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ, ЗНАЧИ РАДИКАЛНОТО ЌОСЕВСКО КРИЛО ВО ПАРТИЈАТА ЌЕ ГИ БОЈКОТИРА ИЗБОРИТЕ!

0
975

– Се што ветија не исполнија, јас нема да гласам за ВМРО ДПМНЕ на следните избори, освен ако не стават на листа некој како мене или Пандов, Каракамишева, Нонковиќ итн…

Миленко Неделковски како предводник на радикалното крило во ВМРО ДПМНЕ му праќа порака на Мицковски дека нема да гласаат за ВМРО ДПМНЕ ако не вети дека ќе го поништи договорот од Преспа и договорот со Бугарија!