МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ

0
211

Почитувани граѓани од православна вероисповед,

Дозволете во свое и во име на МВР да ви го честитам Богојавление – Водици, празникот на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан.

На овој ден кога водата станува симбол на чистота и обнова, нека се разлие благосостојба во секое семејство и дом и нека ни биде потсетник за обновување на нашата вера и духовно просветлување.

Водици е празник на длабоките вредности на христијанството – љубовта, милоста и прошката. Нека оваа светла порака биде водич во нашиот секојдневен живот, поттикнувајќи нè на дела на добрина и соживот.

Ви посакувам благословени Водици.

Бог се јави!

Фејсбук статус на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.