МИЛЕНКО ШИРИ ПАНИКА МЕЃУ ВМРОВЦИТЕ : ГРУЕВСКИ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ОСЛОБОДЕН И ЌЕ ПРАВИ ПАРТИЈА ВМРО-ВИСТИНСКА, ЌЕ ОДЗЕМЕ 100.000 ГЛАСОВИ ОД МИЦКОСКИ?!?!

0
1132

Миленко на својот Јутјуб канал најавува враќање на екс премиерот Груевски кој според него требало да прави партија ВМРО-Вистинска и со тоа да му одземел 100.000 гласачи на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.