МИЛЕНКО СЕ ЖАЛИ И СЕ ФАЛИ: СИТЕ МЕДИСКИ ФАЦИ ГО БРАНЕА ГРУЕВСКИ ОД ИНТЕРЕС, САМО ЈАС ОД ПУСТИ ИДЕАЛИ!

0
190

Миленко Неделковски напиша на фб:

А фино си збореше Бобан дека луѓето (Бурек, Цветин, Асма, Златев, Србов…) доаѓаат на кафе со Мене и Мирка само од интерес…

Ама па, забавно е нивното однесување. И тогаш и сега.

Инаку многу е интересно како Миленко банкротиран и во затвор за финансиска измама, во 2006-та излегува од затвор, купува ранч во Градско со 200 кози, купува нова кола Цитроен Ц5 вредна над 20 илјади евра, и почнува емисија на Канал 5 со продукцуја, луѓе, камери, сценографија која чини 50 000 евра месечно и така 10 години додека режимот дрмаше во земјава тој беше најплатен новинар со редовни патувања низ цела Европа со цела екипа, патувања кои чинат по 10 000 евра секое, а такви имаше по 3-4 месечно… Сега кога режимот падна од власт, Миленко снима во шупа во Петровец без гости од светот на кои треба да им плати хотели и авионски карти и дневница, без студио и кранови, без патувања низ светот и интервјуа со евро пратеници кои го помагаа режимот на Грујо…

Ама сепак, Миленко вели не било за пари, туку за идеали, ај да му веруваме, хехехе