МИЛЕНКО ОТКРИВA ПИКАНТЕРИИ ЗА ГРУЕВЦИ: Имале специјални клуб картици за попусти до 50% во продавници за скапа брендирана облека низ земјава

0
1633

Ај што краделе ај што трошеле како луди па дури имале и специјални клуб картички од разни ланци на маркети со кои добивле попусти и до 50%?!?!?! Ова е само еден перфиден вид на поткуп и корупција, што требало да добие газдата на овие маркети за возврат?!?!

Бил изрекетиран и морал да го дааде попустот за да остане на слобода и да не мора да затвори затоа што со комисии ќе му ја расплакале мајката?!?!

Значи украдените пари им важеле дупло! Ова во колумна на Дудинка го открива Миленко:

А вие, секако, ќе продолжите да си купувате гардероба во Фешн груп, каде со картичка добиена од сопственикот (се е тоа документирано) користите 30 до 50 насто попуст на Хуго Бос, Битциани, Масиумо Дути и други брендови.

Да де, Фешн груп, сопственост на Ленче Софрониевска сатрапот на ВМРО ДПМНЕ и кадарот на Бранко Црвенковски. Ујдисани така со вашиот “идеолошки непријател“ сакате да си цепате и понатаму.

Па ви пречат Миленко, а понекогаш и Бобан и Мирка. Кога сум веќе кај Бобан, тој еднаш околу Нова Година ви с‘ржа, па уцвикавте и баравте посредници да го молите да не ве цепа до толку. Вие изгледа само тоа разбирате. Млатење на јавна сцена.