МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ГОЛЕМ ПОРАЗ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ : НЕ Е КРИВ МИЦКОСКИ, ТАКВИ КАРТИ МУ СЕ ПАДНАА ВО РАЦЕТЕ

0
863

На Миленко му се падна тешката задача да почне да ги спрема вмровците за тешкиот пораз кој ги чека за две недели.

Па со фудбалски термини Миленко објаснува дека ВМРО ДПМНЕ во моментов е клуб кој се бори за опстанок против испаѓање во втора лига нема спонзори нема играчи судиите се против него и затоа не треба да се очекува шампионска титула туку скромин резултати и опстанок но резултати на дното на табелата.

За тоа не бил крив Мицковски туку Груевски му оставил таков клуб со празна каса со долгови со лошо играчи со празни трибини тревата исушена итн итн итн…

Ако најбогатата партија во Европа не може да се врати на власт после само 4 години опозиција, со поддршка на милионери како Камчев и компанија, како ли му беше на Заев во 2015-та со режим на власт и со партија во опозиција над 10 години плус прислушкување плус ВМРО МВРО плус сваровски судство плус моќна режимска пропаганда Грујовизија од 20 милиони евра годишно за портали весници телевизии каде режимот и нејзините куртони не идеа на дебати, се затвораа телевизии итн итн…

Нека плачат вмровците, тек има да плачат…