МЕРКЕЛ ГО ИЗБАКНА И ИЗГУШКА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВО БЕРЛИН

0
1540

Премиерот на Северна Македонија беше официјално пречекан во Берлин од страна на германската канцеларка која заедно со францускиот претседател Емануел Макрон е домаќин на средбата со лидерите на државите од Западен Балкан.

Евроканцеларката Ангела Меркел на пречекот го изгушка премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев.