МЕДИСКИТЕ ДРУГАРЧИЊА НА МИЦКОВСКИ ВО КОМИЧЕН ОБИД ДА ГО ПРОГЛАСАТ ЗА ПОБЕДНИК: ЈА ЗАДРЖА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА ВО ВМРО ДПМНЕ??!?!?!

0
370

Во најновата колумна на Геровски, тој побрза многу трапаво да го прогласи Мицковски од исходот на лидерската средба. Зошто? Затоа што останал лидер на ВМРО ДПМНЕ?!?!?!

Замислете која е тоа победа за опозицијата, лидерот останал лидер?! Тоа е како да кажеш дека поразениот од бокс меч уствари победил затоа што останал жив?!?!

Геро е мајстор на пропагандата и манипулацијата, тоа му е работа веќе 30-40 години. Но и малите деца во ВМРО ДМНЕ се свесни дека она кон што Мицковски целеше цело време е дека со аферите РЕКЕТ 1 и РЕКЕТ 2 потоа со бојкотирање на собранието и на бојкотот ќе ги принудат Заев на техничка влада брзи избори и пораз! Прироа се одеше на сценарио и дека некој од владата на Заев ќе се одметне и ќе се изгуби и владиното мнозинство…

Но ништо од тоа нема ниту на повидок! Заев стои цврсто на власт, а Мицковски си ја свитка опашката и сега заговара успешен настан на локалните избори по што можеби пак ќе бара предвремени избори ама ќе моли бога да не ги добие?!?!

Геровци колку сака нека го прогласуваат за победник, се додека си е во опозиција, ние немаме ништо против тие ЛАЖНИ ТРИУМФИ И ПОБЕДИ, напротив ќе навиваме за повеќе да ги има и подолго да траат!

Патем смешно е како Геро се уште ги плука ударните медиски стратези и протагонисти блиски до Заев и ги прогласува за лузери иако Заев дојде и се уште е на власт баш поради нивниот ангажман?!?! Се чини Геро сака да не убеди дека да си на власт е пораз а да си во опозиција е победа?!?!?!?!?!?! Ова дури и од ГЕРО АЛЦХАЈМЕР е премногу!