Home Македонија МЕГА ФИЈАСКО НА ВМРО-ДПМНЕ и Црни Грујо во Аеродром, на народот му...

МЕГА ФИЈАСКО НА ВМРО-ДПМНЕ и Црни Грујо во Аеродром, на народот му збоктиса од вождот па од толпата доби порака : „Шутка не ти бега Никола“

0
3277

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во скопската населба Аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите.

Постапката предизвика реакција меѓу дел од насобраните, а полицијата го отстрани лицето од местото на настанот.

Од МВР информираат дека мажот кој довикувал за време на говорот не е приведен, но бил отстранет од местото на собирот со цел да се избегнат дополнителни проблеми, јави 24 Вести.