МЕГА НУКЛЕАРНА БОМБА – ПО НАРЕДБА НА СЈО ПРИВЕДЕН Е ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ – ПАЛЧО ЗА ОБЈАВУВАЊЕ НА НЕЛЕГАЛНИ РАЗГОВОРИ НА ЈУТЈУБ!!!

0
4650

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено во полициска наредба по наредба на СЈО за предистражна  постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, дознава НОВАТВ од извори во полицијата.

Лицето Љ.П. се поврзува со објавени  разговори помеѓу јавни личности меѓу кои новинари и бизнисмени кои завршија на каналот „Јутјуб“. Драган Павловиќ-Латас беше помеѓу оние новинари кои во СЈО пријавија вакви злоупотреби.

Снимки од бизнисменот Јордан Камчев, но и други политичари и јавни личности се појавуваа на социјалните мрежи и тоа најпрво на профилот на приведениот Љ.П. Дел од истагата е и утврдување на мотивите за користење на овие снимки, но и начинот на кои овие сензитивни материјали дошле до ова лице.

Извор : НоваТВ