МЕГА НУКЛЕАРНА БОМБА ОД БИХАЧКА : Љупчо Николовски – нов генерален секретар во СДСМ, Заев ги разреши целиот ИЗВРШЕН ОДБОР И СИТЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ!

0
2795

Според неофицијални информации, шесте потпретседатели на СДСМ ќе си поднесат оставки по чистката што ја најави премиерот Зоран Заев.

Потпретседатели на СДСМ се: Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Благој Бочварски, Петре Шилегов.

Освен потпретседателите, се очекува и разрешување на генералниот секретар Александар Кирацовски. На негово место се очекува да биде назначен Љупчо Николовски.