МЕГА МЕГА СКАНДАЛ: Амбасадата на Македонија во Москва на Срѓан Ќерим денеска на државен трошок му организираше елитна промоција на книга во најскапиот хотел во Москва!!!

0
1339

20140401144404296_2

Погледнете што прави фамилијата погледнете како си играат курташак со народните пари. Македонската амбасада во Москва денеска на државен трошок му направи елитна голема промоција на Срѓан Ќерим за неговата книга Потрага по подобар свет, и тоа во најскапиот хотел во центарот на Москва каде како гости беа најавени заменик мнистерот за надворешни работи на Русија и други јавни фаци од руските високи кругови.

Замислете која е ова невидена лакрдија. Срѓан Ќерим важи за милионер, газда е на 33% од МПМ која е проценета на неколку милиони евра и која има печатнмица, дистрибуција и ги издава трите најтиражни весници, а сепак државата со народни пари му организира промоција на негова книга и тоа во најспакиот елитен хотел во сред москва каде закуп на холот со кетеринг за неколку саати сигурно чини десетици илјади евра!

Еве ја поканата која е објавена во весниците на МПМ каде во текстот на сториите се крие дека настанот го организира македонската амбасада но тоа јасно се гледа на самата покана:

pokana moskva 1 pokana moskva 2

Eве како изгледа хотелот каде ќе се гоштеваат и каде најверојатно и ќе спијат Срѓан Ќерим и неговата тајфа и тоа на наш трошок!

Lotte-Hotel-Moscow-photos-Restaurant-Restaurant lw3505_50986611_720x450 29387082 moscow-lotte-hotel-moscow-324863_1000_560

Инаку Срѓан Ќерим е познат по тоа што обожава да троши народни пари, уште кога беше амбасадор во Берлин пукна скандал кога купи маса од 50 000 евра, потоа кога беше во ООН беше закупил стан во најелитната зграда во Њујорк и Македонија тогаш му ја плаќаше платата од над 100 000 долари годишно, а сега како директор на МПМ одработува за власта со тоа што не се објавуваат бомбите на опозицијата но за возврат тој не беше уапсен со аферата со кешот во шише и плус еве како е награден со овие државни прошетки по светските метрополи, сега очекуваме вакви промоции да има и во Лондом, Париз, Њујорк, Пекинг, Токио, Мумбаи…

 

Извор : Мактел