МЕГА МЕГА МЕГА БОМБА НА АЛЕКСАНДАР МАЛЕНКО : ФФМ ИМ ДАДЕ ПОЛА МИЛИОН НА КОСОВСКАТА ФУДБАЛСКА ФЕДЕРАЦИЈА ЗА ЛОБИРАЊЕ ВО УЕФА?!

0
798

Македонската пливачка легенда и поранешен репрезентативец на Македонија Александар Маленко на својот твитер профил напиша пост во кој како што вели ФФМ им исплатила 500.000 евра позади грбот на македонската јавност на косовската фудбалска федерација за лобирање на ФФМ.