МВР ПРИВЕДЕ СКОПЈАНЕЦ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА

0
346

Приведен скопјанец баран по централна потерница

На 16.07.2021 во 13.50 часот од страна на полициски службеници на пунктот кај наплатната станица „Отовица” е лишен од слобода М.Ж.(36) од Скопје. Лицето се барало по распишана централна потерница, за доиздржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор-Куман