МВР : ПРЕТРЕС ВО ОХРИД, ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

0
529

На 01.02.2022, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.Ц.(27) од село Ботун, општина Дебарца. При претрес во дом во Охрид, каде привремено престојувал, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.