МВР ЕКСПРЕСНО УАПСИ И ПРИВЕДЕ ЛУДАК КОЈ ПРЕКУ ЗАКАНА СО НОЖ ОГРАБИЛ АПТЕКА

0
162

Полициски службеници од ПС Центар попладнрво приведоа маж кој околу 16.30 минути извршил разбојништво во аптека на бул. Климент Охридски, дознава Centar.mk

Тој со закана со нож од вработената одзел околу 6000 денари и мобилен телефон. Веднаш по добиената пријава преземени се мерки и лицето е лишено од слобода а парите и телефонот пронајдени.