МВР ГИ ДЕМАНТИРА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ОД ВЧЕРА : ВЧЕРА ВЕЧЕР ИМАШЕ СООБРАЌАЈКА, ЛАЖНА ВЕСТ Е НАВОДНАТА ВООРУЖЕНА ПРЕСТРЕЛКА ВО ЧЕНТО

0
327

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавуваат проверени информации.

Во Ченто вчера вечер имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест.