МАСОВНОТО УБИСТВО КАЈ МЛАДЕНОВАЦ ПРОГЛАСЕНО ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ АКТ

0
377

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав Гашиќ синоќа се огласи за грозоморното злосторство кај Младеновац. Тој оцени дека пукањето кај Младеновац е терористички чин.

Министерот Гашиќ од почетокот на драмата кај Младеновац бил на терен со припадниците на српското МВР  и ја следел интензивната потрага по масовниот убиец Урош Б. кој уби 8 лица, а рани 14.

Убиецот по осум часа потрага утринава беше уапсен кај Крагуевац.