МАСАКР ВО КЕНТАКИ : ПОРАНЕШЕН ВРАБОТЕН УПАДНАЛ ВО БАНКА ВО ЛУИСВИЛ И УБИЛ ЧЕТВОРИЦА А РАНИЛ НАЈМАЛКУ ОСУМ ЛИЦА

0
441

Во престрелката што се случи во центарот на Луисвил, во Кентаки, загинаа четири лица, а најмалку осум лица се ранети, соопшти полицијата.

Вооружениот напаѓач отвори оганл во конференциската сала на првиот кат на Старата народна банка околу 8:30 часот по локално време.

Очевидци велат дека сторителот изгледал како да е вооружен со долг пиштол.