Ману Чао поздрави со “Нема правда, нема мир“ вмровецот Илија Димовски побегнал

0
1088

„Нема правда, нема мир“ вака револуционерниот музичар и активист  ја поздрави публиката на Д Фест во Дојран.

Ману Чао ги поздрави пленумците со нивниот протестен слоган, што предизвика бура од овации кај публиката.

manucao-540x304

Меѓу присутните на фестивалот беше и Илија Димовски, поранешен директор на Центарот за комуникации на владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ, а сега актуелен координатор на пратеничката група на ДПМНЕ во Собранието на РМ. Откако го слушна поздравот и еуфоријата кај публиката, Илија Димовски го напушти Фестивалот.

Ова го забележа учесник на легендарното гостување на големата сцена во Дојран на Д Фест на истакнатиот музичар и еден од најважните гласови на светската музика Ману Чао и неговата „Ла Вентура“,ишува гевгелија нет.

Поздравот на пленумците го налути вмровецот Илија Димовски и тој веднаш  го напуштил концертот,напишал на неговиот фб профил гевгеличанецот Александар Дојранлиев.

Светски Популарната Ману чао е ексклузивен гостин на Дојранскиот ДФест.

ACE-Manu-Cao