МАЛОЛЕТНИЦИ СО НОЖ ОГРАБИЛЕ ВРСНИЦИ ВО ЧАИР

0
184

На 25.10.2023 на подрачје на Чаир, пријавените со закана со нож одзеле пари од двајца други малолетници од Скопје.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 25.10.2023 на подрачје на Чаир, пријавените со закана со нож одзеле пари од двајца други малолетници од Скопје.