МАЖ ПОЧИНАЛ ОД СТРУЕН УДАР ВО МАРКОВА СУШИЦА

0
343

Во објект во сeло Маркова Сушица, Скопско, викендов, бил пронајден починат М.Д.(28) од село Елово, Скопско.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во СВР Скопје, на 12 јануари, 2024 година во 15 часот, а по извршена обдукција, констатирано е дека лицето починало од струен удар.