Лимон предизвик: 28 дена пијте по една чаша вода со лимон и ќе доживеете огромни промени

0
765

Познатата американска жена која се бори за здравиот начин на живот, Данет Меј, објави видео на YouTube и ги предизвика луѓето да и се приклучат во најновиот експеримент.

limon-predizvik-28-dena-pijte-po-edna-casa-voda-so-limon-i-ke-doziveete-ogromni-promeni-01

Се работи за лимон предизвик кој трае 28 дена, а ќе ви донесе неверојатни резултати.

Лимонот е алкален, па заради тоа има моќ да ги исчисти и најштетните токсини од вашето тело. Данет тврди дека ако ја практикувате оваа навика секојдневно, вашето тело нема да има време кога да ги задржува отровите.

Покрај тоа, лимон предизвикот е препорачлив за оние кои сакаат да ослабат. Метаболизмот ќе ви се забрза, течностите нема да се собираат, со што конечно ќе дојдете до посакуваната тежина.

Се што треба да направите е во 1 чаша вода да исцедите половина лимон и да испиете штом станете од кревет. Поточно, практикувајте ја оваа навика пред да појадувате и да го активирате телото.

Важно е водата во која го цедите лимонот да не биде студена. Данет пие топла вода, но препорачлива е и вода на собна температура.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=7-jSMNd-rVo[/youtube]