Лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе ја објави шестата бомба!

0
1032

Денеска, во 14 и 30 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 6-тата бомба.

DSC_0113

Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, потоа раководството на СДСМ, Бошкоски, Жерновски, Петковски, новинари, судии, обвинители, МПЦ, ИВЗ, МАНУ.

Заев на прес конференциите пушти аудио снимки, за кој вели дека луѓе од власта и медиуми договарале пресуди, избори на судии и обвинители, каква била спрегата меѓу власта и дел од медиумите, како се апсел Љубе Бошкоски, како се нарачувало и договарало уривањето на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски.

Како што беше досега објавено, стотина новинари исто така беа следени.

Тие најавија дека правдата ќе ја тераат до крај и побараа оставки од Груевски, Јанкулоска и Мијалков.

Пренос во живо ОВДЕ