Лидерот на СДСМ Зоран Заев денес се сретнал со екс лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, заедно пиеле кафе во штабот на СДСМ

0
862

zaev-crvenkovski-mz-4a

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција на која објавуваше нова „бомба“ соопшти дека денеска во 10 часот имал средба со Бранко Црвенковски. Тој не откри детали за што точно разговарале, туку само истакна дека заедно се напиле кафе.