ЛЕКЦИЈА ПО ДОМАЌИНЛАК И ПР ШАХ МАТ ОД СДСМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ДОЈДЕ СО МЕРЦЕДЕС ОД 250 000 ЕВРА, ЗАПЛЕНЕТ ОД КРИМИНАЛЦИ, ОД АГЕНЦИЈА ЗА ЗАПЛЕНЕТ ИМОТ ДОДЕЛЕН НА СОЗР!

0
1727

ВМРОВСКИТЕ куртон портали почнаа да врескаат дека Спасовски на лидерската се појави во нов Мерцедес вреден над 250 000 евра.

Се јавивме во владата да прашаме од каде ова ново возило од таму ни кажаа:

“Мерцедесот е запленет од судот во кривична постапка од сторители на кривично дело, одземен е и доделен на агенција за одземен имот, со одлука на влада е доделен во сопствеништво на СОЗР и на тој начин е ставен во возниот парк на СОЗР, НУЛА ДЕНАРИ СЕ ПОТРОШЕНИ од буџетот на граѓаните за ова возило! Иако е многу скапо но сепак наоѓаме начини да штедиме а во исто време да го подновиме паркот на нашите функционери” – ни велат од владата.

БРАВО! ЗНАЧИ КАКО ЕПСКИ ШАХ МАТ И ЛЕКЦИЈА ПО ДОМАЌИНЛАК ЗА ВМРОВЦИТЕ!!!

Дури е голема веројатноста мерцедесот да е на Сеад Кочан на кој му се заплени имот вреден 17 милиона евра во кој недвижен имот но и многу коли и багери и камиони…