ЛЕВИЦА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПРОТИВ СДСМ ЗАЕДНО СО ВМРО-ДПМНЕ И ОФИЦИЈАЛНО СТАНАА ВМРОВСКА ПОДРУЖНИЦА И ЌОСИЊА

0
1320

Левица и ВМРО-ДПМНЕ со лажни вести ја започнуваат харангата против СДСМ и хајката по Заев и неговите соработници. Пред некој ден на социјалните мрежи пласираа лажна вест за директорот на ЈП улици и патишта, Сенко Смаиловиќ дека земал 1.000 евра плата а уствари се работи за исплата на две плати. Оваа вест заврши на порталот на Мартин Протуѓер, Курир.мк.

Со ова скапано спинче сега Миленко, Латас и Ефтов може лајна да јадат.