Лајм: Груевски се држеше додека Заев не ја објави „бомбата“ за скандалите на ДУИ

0
1190

gruevski-ahmeti-540x272

Весникот „Лајм“ уште на почетокот на објавувањето на „бомбите“ јавно му порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека Груевски ќе се предаде само доколку биде нападната неговата најслаба точка, ДУИ.

Доказ за тоа е дека Груевски не попушти после 37 објавени „бомби“ за афери на ВМРО-ДПМНЕ, се согласи со оставките на Јанкуловска, Мијалков, и Јанакиевски, но прифати договор само после 38 „бомба“, посветена на аферите на Али Ахмети, Муса Џафери, Бекир Асани и „Коњот на Шемо“, пишува „Лајм“.