Латасовци и Груевци се смртно уплашени од бомбата на Заев, за се ќе одговараат

0
882

Невидена хајка се води против опозициската СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев поради хистеријата која владее во владината коалиција и самата власт од аферите кој треба во скоро да одекнат во јавноста.

rubin-kolumni

По самоубиствената прес конференција на премиерот каде трепери како мало виновно детенце и чита небулозен и заканувачко нашкртан прес, веднаш потоа се случува невидена медиумска фурија на провладините камбоџански телевизиски канали.

Фуријата на камбоџанските пропагандни кучиња се започнува со гостување на министерката Јанкуловска, која по глупавото прашање на провладин новинар дали има криминал во владините структури разбира се храбро и самоуверено изјавува дека тоа не е важно, но било важно што доказите биле набавени нелегално и потоа очекувано се заканува на лидерот на СДСМ Зоран Заев со четири години затвор!

Потоа камбоџанската телевизија Сител се повикува и на екс пратеникот Александар Пандов, како се разбира како “експерт” тврди за Сител дека Заев одел пеш во Грција па со тоа некаде кај некого ја кодошел Македонија?! Па веднаш потоа следува навалата на Сител за тоа како македонците од цел свет барале Заев да бидел казнет од камењата во некое си дпмневско здружение ,,Камен мост” и анкетирање на неколку рандом дибидуси!! Е ова е веќе невидена лакрдија и перверзија, останува уште кучињата по улица да ги анкетираат за оцрнување на опозициската најава за коруптивни афери од невидени размери поврзани со самата владејачка гарнитура и премиерот Никола Груевски.

Овие пропагандни сталинистички копуци исто така многу добро знаат што прават не дека незнаат, но намерно се прават шлакнати дека не им е познато значењето на зборот ,,Државен удар”. Она што овие неписмени треба да го знаат е дека ,,Државен удар” означува противуставна и противзаконска смена на носител на власт во некоја држава каде учество зема најчесто војската, а тоа никако не е лидер на политичка партија или политичка партија.

Што се однесува до Пучот, исто така по дефиниција, се спроведува кога една политичка група смета дека власта ја носи земјата во погрешна или несакана насока. Така што во овој случај може да станува збор за тоа дека оние кои ја водат државата во погрешна насока веќе 10 години прават обид или го прават Пучот или државниот удар.

Во јавноста е повеќе од јасно дека веќе 10-та година државата е окупирана од мафија, а МТВ од медиумски шарлатани и паразити кој глумат дебати, цицаат како крвопијци државни и народни пари и отвораат усти полни со сперма! Но треба да знаат дека денот за наплата ќе дојде, а ќе дојде за вашето раскалашување, ќе дојде и секој ќе одговара за своите гревови. Ќе одговарате за тоа што ја претворивте МТВ во стожер на режимот , ќе одговарате за избербатувањето на МТВ и за нејзиното осквернавување!

Само мајмун и тотален оксиморон би поверувал дека снимката помеѓу Заев и Груевски во премиерскиот кабинет е украдена и дека не се знае кој и како ја доставил снимката до Сител, Канал 5, МТВ и Алфа а овие само го потрефиле моментот и објавиле.

Врв на перверзија е да ги прибереш Латас,Мирка, Карамкшашашипева на чело со Горан Петревски како водител кој демек нешто прашува! За ова се одговара бре алоооооооо!!! Набрзо ќе излезат бомбите од Заев и ќе отиде се од вас во неповрат, партали има да летаат од вас…!!! Набрзо ќе одговарате за целиот геноцид и ќе спиете по 3-ца во кревет во Идризово и Шутка!!!

Рубин Иваноски