ЛАДНО ЛИ ТИ Е ВО ШУТКА СИНКО МАЈЧИН?!?! УАПСЕНО И ТОА ЌОСЕТО ОД ПРИЛЕП, ЈАНЕ ЧЕНТО ОД КРВАВИОТ 27-МИ АПРИЛ ШТО ГО КЛОЦАШЕ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПО СТОМАК!!!

0
5419

Меѓу приведените за настаните од  Собранието на 27 април, приведен е и прилепчанецот Јане Ченто кој заедно со Чавков, Богдан Илиески, Дурловски и Ќосето од Велес окрка 30 дневен притвор.

Јане Ченто, инаку е претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев”, тој бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Во обвинението покренато против него стои дека Јане Ченто кој насилно влегол во Собранието подоцна во прес салата го туркал и го влечел лидерот на СДСМ Зоран Заев и физички го нападнал удирајки го со нога во пределот на стомакот.