ЛАВЧИЊАТА И ПОНАТАМУ ЦВИКААТ КАКО МАЧЕНЦА: СЕКРЕТАРОТ ЈАНУШЕВ ИЗБЕГА ОД ДЕБАТА СО ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ

0
1069

Секретарот на ВМРО ДПМНЕ, Јанушев избегал од дебата со пратеникот Хари Локвенец на Канал 5, а потоа се жали дека Локвенец не му бил ниво?!?

ХАХАААААААААААА! ЦЦЦ КАКВИ МАМЛАЗИ СЕ ОВА ВМРОНИТЕ ЕЈ ЧОВЕЧЕ!

– Во однос на најавата за мое гостување во емисијата #СамоВистина на Канал 5 Телевизија, морам да го констатирам следново: Мој став и определба е да бидам присутен секогаш и секаде каде има потреба и каде ќе ми биде испратена покана за гостување и каде треба да се бранат ставовите на ВМРО-ДПМНЕ. И за овој отворен однос можеле да посведочат сите медиуми и новинари со кој сум имал соработка.

Токму во таа насока сакам да посочам дека претходно прифатив да учествувам на ценетата емисија Само вистина и да дебатирам со потпретседателот на СДСМ – Фросина Ременски, со укажување дека со истиот соговорник веќе бев на дебата и можеби е добро да размислат дебатата да биде со некој друг од раководството на СДСМ, напоменувајќи дека дури и да остане како што е првично планирано немам никаков проблем, пишува генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев на Фејсбук.