КУРТОНСКОТО ЃУБРЕ КОЕ 10 ГОДИНИ РАБОТЕШЕ ЗА РЕЖИМ И МАФИЈА ЗА 100 000 ДЕНАРИ ПЛАТА НАЈДЕ ДА ЗБОРИ ЗА ПИЗДИ?!?!

0
1232

Ѓубрето режимско Сотир Костов кој 10 години лапаше плата од 100 000 денари како директор на комисија за авионски несреќи а жена му беше шефица на протокол на премирот Груевски, а во исто време лапаше хонорари и од колумни во Дневник, емисии на РСМ а сега има емисија и на ТВ Нова, додека неговите деца се исто така вработени во државни институции за огромни плати, значи ова гомно кое 10 години одработуваше за режимот кој се понашаше мафијашки дивјачки душмански и сега најде да збори за некакви пизди, полтрони??!

Неговата колумна во Куртон Курир, ОВДЕ.