КУРТОНИТЕ ЌЕ ГО СКРЕНАТ НАРОДОТ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ВЧЕРА ИЗМИСЛИ ВЕСТ ЗА УКРАДЕН КОЊ НА МВР, ПРИ КРАЈ НА ДЕНОТ САМИОТ ЈА ДЕМАНТИРАШЕ ВЕСТА?!?!

0
481

Вчера Љупче измисли лажна вест за украден коњ на МВР вреден 50 000 евра?!?!?!?! Каков е тој коњ човече на нуклеарен погон?!

Па после цел ден вмровските ботови се кикотеа и клештеа и кажуваа вицеви за Оливер Спасовски за после 12 часа Златев самиот да ја демантира веста, коњот не бил на МВР?!?!

Прашање е дали настанот уопште постои, дали коњот уопште постои, значи со вакви мали скандалчиња полу измислени целосно изислено и со ХИХИ ХАХА вмровците се обидуваат да ја срушат владата со секој дневно малтретирање на јавноста и масовна хистерија за вакви будалаштини кои се неспоредливи со скандалите во времето на ВМРО ДПМНЕ кога МВР се обидуваше да скрие убиено момче на плоштадот од страна на специјалец на Тигрите, или пак бегството на пијаниот министер Диме Спасов кој се бркаше со Алфите низ Скопје додека лупаше и кршеше коли низ улиците на градот а внатре со швалерка?!?! Па после да избега како најобичен ситен дилер и да ја лаже јавноста дека го бркале Албанци од Серава, Чаир?!?!