КУРТОНИТЕ ПОЛУДЕА – КУРОТ ДА МУ ГО ЈАДИШ НА ЗАЕВ, СЕ ДА ТИ ЕБАМ ЛАЈНО ЕДНО РЕЖИМСКО – Чилиманов со смртна закана до Зоран Заев : Заев ќе заврши во гепек на некој автомобил!!!

0
3992

Новинарот и уредник во Македонската информативна агенција, Цветин Чилиманов кој години наназад ги брани и одобрува активностите на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, директно преку статус на социјалните мрежи му прогнозира на лидерот на опозицијата Зоран Заев дека ќе заврши во гепек на некој автомобил откако нема да исполни некое од ветувањата кои ги имал дадено.

cilimanov-1

– Ваков бишкарник немало во политиката до сега. Сосем е јасно дека кариерата ќе му заврши во гепек на некоја кола откако нема да успее да исполни некое од безбројните опречни ветувања кои досега ги има дадено. Прашање е само дали тој што ќе ја вози колата на депонија ќе биде Македонец, Албанец, Американец, Талијан, напиша Чилиманов на својот Фејсбук профил.

Чилиманов случајно или не секогаш е синхронизиран со ВМРО-ДПМНЕ и најавите на Никола Груевски. Откако Груевски најави десороизација, Чилиманов формираше Здружение „Стоп Операција Сорос“, со произволни обвинувања, но како подлога и причина за наводна независна истрага на обвинителството и УЈП во невладините организации од каде не се заминати веќе трет месец.