Кулминација на нервозата во ДУИ: Закани до главниот уредник на Алсат-М, Мухамед Зекири од братот и внукот на Ахмети

0
1739

Нервозата во ДУИ поради скандалите очигледно почна да излегува од контрола.

muhamed-zeqiri

Братот на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, Фекри Ахмети и неговиот внук Фатмир Лимани, на “Фејсбук” му се заканувале и го навредувале одговорниот уредник на ТВ “Алсат-М”, Мухамед Зекири, пренесуваат албанските медиуми.

Зекири потврдил дека навредите и закани се посветени на него, но не се уплашил.

“Го видов коментари и предупредувањата„ рекол Зекири на прашањето на “Lajmpress”, кој подолу ги пренесува коментарите на Фатмир Лимани и Фекри Ахмети, кои ги поставиле на “Фејсбук”.

zek 2