КРВАВА НОЌ НА ПЛАСТИЧАРСКА, МАСОВНА ТЕПАЧКА И ПУКАЊЕ, СПОРЕД НЕОФИЦИЈАЛНИ ИЗВОРИ РАНЕТИ СЕ ТРИ ЛИЦА!

0
183

Вечерва на улицата позната како „Пластичарска“ се случила масовна тепачка помеѓу повеќе лица.

Како што дознава 24инфо.мк по тепачката почнало пукање од огнено оружје, по што ранети се најмалку три лица.

Повредените се итно пренесени во хируршкиот центар Св Наум Охридски и во ургентниот центар на комплексот клиники Мајка Тереза.

На лице место излезени се екипи на ЈО и на МВР.

Извор : 24info.MK