КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: МИЛЕНКО ГО СТАВИ ГЕРО ВО ЛИСТАТА НА ВМРОВСКИ ХЕРОИ КОИ ЌЕ ЈА СПАСАТ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЕВ И СДСМ И ЌЕ ГО ВРАТАТ ВМРО-ДПМНЕ НА ВЛАСТ!!!

0
827

КАКОВ ЕПСКИ ПОЛИТИЧКИ ТРИЛЕР! КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА МИЛЕНКО ЌЕ ГО ПРИФАТИ ГЕРОВСКИ ВО ЈАТОТОТ КУРТОНИ КОИ СЕ БОРАТ ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ?!?!?!

Миленко го стави Геровски во листата со Пандов и останатите ВМРОВСКИ херои кои ќе го вратат ВМРО ДПМНЕ пак на власт!!!

Еве што пишува Миленко во најновата колумна на Дудинка:

ИМА ЛИ СПАС ОД ЗАЕВ?

Има ли? Одговорот ми е: ИМА.

Сметам дека во идниот парламент, супер интелектуалци од типот на Росоклија или Каракамишева, млад нараштај како Ширков и Цветковски, робусни докажани патриоти како Нонковиќ и Пандов, новинари како Латас, Златев па дури и Геровски (денешната колумна повторно ја покажа минијатурната димензија на неговото бабуле), посветени врвни професионалци како Панчевски, до срж македонци и големи уметници како Дурловски или Марко Трпчевски, светски спортски ведети како Борко и Стојанче – можат да ја донесат МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИЧКА ПРОЛЕТ.