КОЈ ЛИ ЌЕ ГИ ВОЗИ СЕГА СКАПИТЕ ЏИПОВИ НА ИМПЕРИЈАТА ОД ОРЦЕ КАМЧЕВ, КОЈ ЛИ ЌЕ СЕ КУРЧИ СЕГА СО НЕГОВИТЕ МИЛИОНИ ДОДЕКА Е ВО ШУТКА?! ГЛУВАРЧЕТО ЛИ ЌЕ ГИ ВОЗИ ШТО СЕ ШИРИ ПО ФИРМИ И ПЛАЦЕВИ?!

0
1868

Глејте го ова лудило! Џип Мерцедес АМГ кој чини околу 200.000 евра! Се работи за специјален џип со над 500 коњски сили, специјална конструкција и можност да достигне брзина од над 200 километри на час!

Регистрација 1000 ЈК! Од иницијалите на Јордан Камчев. Број један! Да се знае кој дрма во оваа држава и кој поседува речиси се од Табановце до Богородица! МАШАЛА МАШАЛА!

Од тука се поставува прашање, кој ли сега ќе ги вози овие скапи џипови купени со помош на глуварчето што скока од фирми до плацеви на Водно додека стопанот е во Шутка?! Уствари чеј, и глуварчето е со него во ќелија! Бреееј каква трагедија човече…

Џиповите на Орце Камчев често се паркираат на ул.Аминта Трети пред ресторанот на сопругата, Сушико! Познат како неофицијална канцеларија на Сашо Мијалков! Папапа, еве ја таа ДМНЕ-вска буржоазија која овие девет години намлати десетици милиони евра!Еве ја цената на овој џип на официјалниот ценовник на Мак Ауто Стар, увозникот на Мерцедес возилата во Скопје:

170 000 евра, СТО И СЕДУМДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА!!!!! УУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ ЈЕБОТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Олку пари кошта само целиот возен парк во Кратово, без мерцедесот на Љубисав Иванов Ѕинго.