КОЈА БУДАЛА, Хорхе се појави и ПРДНА : Опозицијата, ЕУ и НАТО се виновни за кризата во Македонија?!?!?!

0
1153

ivanov-sam1

Шефот на државата Ѓорѓе Иванов во интервју за агенцијата „Анадолу“ вели дека виновни за политичката криза и застојот во евроинтеграциите се опозицијата, ЕУ и НАТО. Според него, тој не можел да биде вклучен во решавањето на политичката криза, бидејќи како што вели, лидерот на СДСМ, Зоран Заев не сакал да стапне во неговиот кабинет.

„Странската служба” која, како што тврди владата, стои зад опозицијата во аферата „Прислушување“, Иванов вели дека ќе биде откриена во судскиот процес. Според шефот, на државата решението може да дојде само низ дијалог, а не преку протести и улично насилство.