КОСАТА МУ ПОПАДНА ОД ЛАЖЕЊЕ : БЕТМЕН НА АЛФА ТВ УПОРНО ГИ ЛАЖЕ ОБВИНЕТИТЕ ОД КРВАВИОТ 27-МИ АПРИЛ ДЕКА ЌЕ СЕ БОРИ ЗА НИВНА АМНЕСТИЈА ИАКО ВО ПОЗАДИНА СЕ РАБОТИ ЗА СЛОБОДА ЗА НИВНИОТ СПОНЗОР ОРЦЕ КАМЧЕВ!

0
845

Еден од хушкачите на насилната толпа од колежот на 27-ми април, Боби Илиевски – Бетмен на куртон Алфа кај Љупчо Цветановски во емисијата ,,Што не е јасно ” продолжи со ширење на лажни вести со што ги лаже обвинетите од крвавиот 27-ми април дека ќе се залага за нивна амнестија иако во позадина се готви амнестија и битка за слобода на нивниот спонзор Орце Камчев. Ај што лаже овој куртон ама веќе и косата му попаднала од срам кој веќе е одамна опериран од тоа чувство.