КОПУЦИ НА ДЕНОТ: Фатени на дело додека краделе бандера на сред бел ден во Чаир!

0
301

„Вчера на ул. Цветан Димов во Чаир беше пресечен и однесен еден од столбовите за улично осветлување. Благодарение на совесните граѓани кои го пријавија случајот, сторителите беа фатени на дело, заработија казни од градската инспекција и полицијата, а до крајот на денот столбот беше повторно подигнат на истото место“, објави на Фејсбук градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

No photo description available.

Image may contain: 1 person, car and outdoor

Image may contain: car and outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: car and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: 1 person, car and outdoor