Направив диета со салата од краставици, еве колку калории и масни наслаги изгубив

0
2697
Обидете се со оваа неверојатна диета и за 14 дена ќе ги видите резултатите! Главната состојка е краставицата која ве прави да се чувствувате прејаден така што ќе ве спречи да се прејадите.Листа на производи кои можете да ги конзумирате во текот на оваа диета :

300 грама свежо овошје, 3 парчиња пченичен леб или 2 варени компири, 150 грама туна ( без масло, 2 варени јајца и 15 грама бело месо)

Течности :

Чај , кафе без шеќер, (негазиран пијалак, безалкохолен пијалак) можете да јадете свежа салата од краставица или да испиете шејк од краставица помеѓу или за време оброкот. Секој пат кога ќе почувствувате глад можете да ги конзумирате и двете, колку ќе посакате.

Мени на диета со краставица (за 1 ден)

Поручек : салата од краставици и 2 тврдо варени јајца

Помеѓу оброкот : 1 јаболко, 1 бресква (повеќе од 200 грама) или 5 сливи

Ручек : Пченични леб (препечен) и салата од краставици

Помеѓу оброкот : шејк од краставици

Вечера : Овошна салата (300 грама)

Многу е важно додека сте на диета да движите што може повеќе, да возите велосипед, да вежбате дома или во теретан. Тоа уште повеќе ќе го забрза трошењето на калориите во вашето тело.

 

sasi-voda-krastavac-dumbir-limun-nana-foto-profimedia-1454265738-835615