КОНЕЧНО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СЕМЕЈСТВОТО ЌЕ ОДМОРАТ ОД ДОЛГАТА РОВОВСКА БИТКА ПРОТИВ МАФИЈАТА НА ГРУЈЧЕ И ГРУЕВЦИ НА ЕДНО НЕДЕЛЕН ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

0
1535

Премиерот Зоран Заев од денеска е на одмор.

Како што информира владиниот портпарол Миле Бошњаковски, премиерот Заев е веќе во Италија каде ќе го користи зимскиот одмор до 17 јануари.

Изминативе месеци тој наметна пеколно темпо до истребување, секој ден од рано сабајле до доцна во ноќта шпарташе по Европа, регионот и земјата, со над 5 настани на ден, конференции, интервјуа, приеми, владини седници…

Според Мактел, премиерот засега е на висината на задачата, иако сеуште е рано за поголеми резултати, оваа година ќе почнат да се гледаат првите евентуални бенефити од новата влада, или првите евентуални проблеми за што ќе следат оправдани критики…

Најголем потфат кој ќе одземе многу енергија и нерви и време е решавањето на проблемот со името со Грција, кое е најавено за решавање до почетокот на летнитие одмори во јули оваа година.