КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 52 заразени денеска, речиси сите во муслимански средини во земјава!

0
915

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, пренесува Фактор од каде информраат дека бројот на нови позитивни случаи на Ковид-19 изнесува 58. Мактел ја провери оваа бројка и од МЗ велат дека точната бројка е 52.

Велат зголемувањето на бројот на нови заразени пациенти можело и да се очекува, особено по укинувањето на рестриктивните мерки.

Инаку, најголемиот број новозаразени се од веќе вчера споменатите скопски општини, Сарај, Чаир, Бутел….