КОЛОСАЛНА МЕГА ФОТО ГАЛЕРИЈА : ОГРОМНА АКЦИЈА ВО ПОТРАГА ПО 30 ДИЛЕТАНТИ И НАСИЛНИЦИ КОИ НА 27-МИ АПРИЛ СЕ ОБИДОА ДА ГИ УБИЈААТ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕТО

0
3063

Во врска со немилите настани што се случија на 27.04.2017 година во Собранието на Република Македонија, од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности за идентификување на други лица учесници во настаните, а Centarnews.net од полициски извори ексклузивно ги објавува фотографиите.

Во прилог објавуваме фотографии од можните сторители на кривично дело „Учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по член 384 од КЗМ и „Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“ по член 385 од КЗМ, извршено на ден 27.04.2017 година пред и во Собранието на Македонија. Од полицијата велат дека за било каква информација околу идентитетот на лицата, во најбрз можен рок да бидат известени.
5(20)
Фотографиите се пуштени во сите полициски станици за да се идентификуваат лицата, а МВР ќе ги апси сите што влегле во Собранието, 245 насилници се идентификувани, но секојдневно пристигаат ново идентификувани.
NikolaProeski
Од МВР соопштија дека бара помош за идентификација на овие 30 лица, по што ќе следи нивно приведување и поднесување на соодветни пријави.
6(9)
Претседателот на СДСМ Зоран Заев, Дамјан Манчевски, Максим Димитриевски, Оливер Спасовски, Петре Шилегов и други пратеници од парламентарното мнозинство беа повредени откако демонстрантите од иницијативата „За заедничка Македонија“ и лица во црни качулки упаднаа во Собранието и ги нападнаа.
7(7) 8(7) 9(6) 10(7)16(2) 17(1) 18(1) 19(1) 20(1) 21(2) 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31(1) 32(1) 33 34 11(6) 12(9) 13(4) 14(3) 15(1)