Кои се 10-те најпопуларни селебрити на Инстаграм?

0
1351

Instagram е омилена мрежа за презентација пред фановите кога станува збор за познатите личности, а последниот кој се приклучи во низата е Дејвид Бекам.

Business Insider направи листа на која се најдоа најпопуларните селебрити на оваа социјална мрежа, а на неа, без сомнение владеат Ким Кардашијан и полусестрите Кајли и Кендал.

Покрај нив, во топ 10 листата се наоѓаат и Ники Минаж, Џастин Бибер, Тејлор Свифт, Селена Гомез, Аријана Гранде, а на врвот со дури 31 милиони фанови се наоѓа Бијонсе.

1060796914992192569893581814815210n

Локално