КОЕ БЕДНО И ОЧАЈНО РЕЖИМСКО ПЛАЧИПИЧЕЊЕ : Филип Петровски плаче дека бил вербално нападнат од млади симпатизери на СДСМ, а со месеци повикува на убиства и елиминации!!!

0
1889
Синоќа во Сити мол ме нападна активистка на СДС без М со потсмев за патриотизмот (беа група). И викам: Заслужуваш да те плукнам.  Не ја плукнав…Бев со сопругата и детето.
Вака да ви кажам комуњари и изроди: НЕМА ДА МЕ ЗАМОЛЧИТЕ!! (имам сведоци) Детево беше вознемирено потоа… Што мислите бе насилници дека ќе се повлечеме да правите ТИРАНСКА ВЛАДА? Ова што излегуваат од контрола го толкувам како немоќ. Не му се одвива по план сценариото на Заев и Села преку Еди Рама.“, ова го напиша оваа епска режимска плачипичка на фејсбук дузинагодишниот државен директор, Филип Т. Петровски.
Интересно е што Филип Петровски постојано повикува на линчеви на ликвидации, се закануваше на учесниците на Шарената револуција дека ќе ги убие доколку тие излезат да протестираат, се заканува со Ќосето дека дома ќе им иделе да ги колат опозиционерите, потоа се заканува на уредници на портали дека ќе ги тепа и дека ќе ги убие за потоа ова лајно режимско кое пуши за директорски фотелји на режимот се прави жртва на опозицијата?! Какво скопско педерче, Филипче инаку е нервозен поради упадот на СЈО во државниот архив на Македонија каде се сомничи за уништување на доказен материјал од проектот Скопје 2014-та што сигурно му обезбедува шут карта на Филипче во Шутка или Идризово.