КОВАЧЕВСКИ : МИЦКОСКИ ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА БАРАЊАТА НЕ МУ БИЛЕ ПРИФАТЕНИ, СЕ ШТО БАРАШЕ ПРИФАТИВМЕ

0
773
  • Сите предлози на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се прифатени и сега дијалогот за процесот важен за европската иднина на државата треба да продолжи, порача претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски за Телевизија Алсат.